PRODUKTY JANPOL PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy


Artykuły

Spa: Zabiegi na dobry sen

Fabryka Materacy JANPOL - Sen - Zabiegi na dobry sen
Nazwa spa wywodzi się z łacińskiej sentencji „salus per aquam” co oznacza „zdrowie przez wodę”. Dziś z pierwotnej koncepcji pozostało niewiele, a termin spa utożsamiany jest z relaksującymi zabiegami na ciało i twarz wykonywanymi w specjalistycznym ośrodku.


 
Ręce profesjonalistów czy domowe zacisze?
 
Wśród kobiet popularne jest urządzanie "domowego spa" czyli przeprowadzanie upiększających zabiegów we własnych czterech ścianach. To dobra okazja, aby spotkać się z koleżankami i poplotkować, albo wręcz przeciwnie – spędzić kilka godzin w samotności. Hotelowe spa ma znaczną przewagę w postaci profesjonalnego sprzętu i kosmetyków, a także wysoko wykwalifikowanej kadry, która korzystając z wiedzy i doświadczenia zatroszczy się o dobre samopoczucie i urodę gościa.

 
Cele zabiegów
 
Zabiegi spa to doskonała propozycja dla osób zapracowanych, żyjących w stresie. Taka chwila wytchnienia może zdziałać cuda, przywrócić energię i zregenerować siły.
W zależności od oczekiwanych rezultatów, można podzielić je na kilka grup:
  • oczyszczające i złuszczające – w tej grupie znajdują się przede wszystkim peelingi,
  • odżywcze – mają na celu nawilżenie i ukojenie skóry, a także dodanie jej energii,
  • odmładzające – celem jest ujędrnienie i działanie przeciwzmarszczkowe.
 
Lawenda i koszyczek rumianku na spokojny sen
 
Powszechnie znane są wyciszające właściwości lawendy. Zabieg z wykorzystaniem tego olejku przyniesie ukojenie i zapewni gościom dobry, zdrowy sen. Podobne działanie będzie miał okład na ciało z naparu koszyczków rumianku. Z kolei aromat owoców cytrusowych uznawany jest za pobudzający, dlatego lepiej nie stosować go w porze wieczornej.

 
Wymagania  gości: jakość i higienaFabryka Materacy JANPOL Spa - Zabiegi na dobry sen
 
Goście w spa zwracają uwagę na wiele czynników. Szczególnie ważna jest dla nich jakość i czystość akcesoriów takich jak szlafroki czy kapcie.
 
Fabryka Materacy JANPOL rekomenduje szlafroki wykonane z tkaniny frotte (100% bawełna) o gramaturze 550g/m2, o wyjątkowej wytrzymałości i odporności na zaciągnięcia.
Doskonałym wyborem będą też kapcie z tkaniny frotte, z miękką wkładką w środku i antypoślizgową podeszwą.


 
Recepta na sukces to zaoferowanie najwyższej jakości usług oraz odpowiednia strategia marketingowa, która zachęci gości do skorzystania z oferty hotelowego spa. Warto zwrócić uwagę, że nie jest to propozycja wyłącznie dla kobiet. W wielu miejscach pojawiają się zabiegi dedykowane mężczyznom.

 
Fabryka Materacy JANPOL - Skontaktuj się z nami