PRODUKTY JANPOL PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy


Artykuły

Jak dbać o materac w hotelu?

Niezależnie od tego, czy prowadzimy hotel o wysokim czy średnim standardzie, czystość i higiena powinny być dla nas priorytetem. Łóżka, na których często co noc śpi inna osoba, wymagają szczególnej uwagi.

Dodatkowa ochrona
Przy produkcji materacy hotelowych uwzględnia się względy sanitarno – higieniczne. Przykładowo, Wellness Comfort Line posiada podwójny pokrowiec, który stanowi ochronę przed zabrudzeniami i nadaje się do prania. Jeśli mamy w hotelu materace z pojedynczym pokrowcem, warto dokupić do nich nakładki higieniczne. Dzięki nim będziemy mieli pewność, że materac nie tylko nie ulegnie zabrudzeniu, ale także nie namoknie w razie zalania. O ile pokrowiec możemy z łatwością wyprać, a w razie potrzeby wymienić, to z materacem byłoby już trudniej. Właśnie dlatego jego odpowiednia ochrona jest bardzo ważna.  

Regularne pranie
Nawet, jeśli na materac nic się nie wylało, a na pokrowcu nie widać śladów zabrudzeń, to zasługuje on na pranie. Pranie pokrowca, a nawet nakładki higienicznej powinno być punktem obowiązkowym na liście obsługi hotelowej. Mimo stosowania prześcieradeł, pokrowce są narażone na zabrudzenia i kontakt z płynami ustrojowymi. Jeśli nie chcemy, aby nasi gości spali w tylko pozornie czystych łóżkach, pranie elementów ochronnych powinno wejść nam w nawyk. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić dozwoloną temperaturę prania, ponieważ jej niedostosowanie może zniszczyć materiał. Większość produktów hotelowych można prać w temp. 60, a nawet 95 stopni Celsjusza, co zapewnia skuteczną dezynfekcję.

Ważne obracanie
Kolejnym udogodnieniem, które oferuje hotelarzom firma Janpol, są mocne, solidne uchwyty po bokach materaca. Mają one ułatwiać jego obracanie. Po co to robić? Chociażby po to, aby przedłużyć żywotność produktu i zwiększyć komfort wypoczynku gości. Materac stale znajdujący się w jednej pozycji może delikatnie odkształcać się w najbardziej obciążonych punktach. Kiedy jest obracany, unikamy tego kłopotu – obciążenie nie koncentruje się na jednej części, tylko rozkłada w miarę równomiernie. Materac dłużej zachowuje oryginalny kształt. Obracanie na linii góra – dół oraz głowa – nogi powinno się powtarzać raz na kwartał.

Jeśli będziemy stosować się do powyższych wskazówek, materace w naszym hotelu zachowają się w dobrym stanie przez długi czas, a my będziemy mieli czyste sumienie i… czyste łóżka.

 
Fabryka Materacy JANPOL - Skontaktuj się z nami