PRODUKTY JANPOL PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy


Artykuły

Hotel przyjazny rodzinie


Rodziny z dziećmi to klienci o szczególnych wymaganiach. Nie zawsze docenią bogato wyposażony barek czy też designerski wystrój pokoi, ale z pewnością będą nam wdzięczni, jeśli w restauracji znajdą krzesełka do karmienia, a  w łazience przewijak.

To, czy nasz hotel jest przyjazny rodzinie może oznaczać być albo nie być obiektu, lub wprost przeciwnie – zupełnie nie mieć znaczenia. Wszystko zależy od grupy klientów, do której kierujemy swoją ofertę. Jeśli prowadzony przez nas obiekt jest hotelem typowo rodzinnym, pewne rozwiązania i udogodnienia powinny stać się standardem.

W pokoju
Rodzice małych dzieci prawdopodobnie przyjadą do hotelu z własnym łóżeczkiem turystycznym. Choć w tej sytuacji nie musimy się martwić o organizację dostawki, powinniśmy zaproponować taki pokój, w którym będzie wystarczająco dużo miejsca na wstawienie łóżeczka. Dzieci kilkuletnie mogą już spać na pojedynczym, pełnowymiarowym łóżku lub właśnie na dostawce. To rozwiązanie jest nieocenione w hotelu, w którym gościmy rodziny z dziećmi. W prosty sposób pokój 2-osobowy możemy przekształcić na taki, który pomieści 3 lub 4 osoby. W łazience na pewno lepiej sprawdzi się wanna niż prysznic. Przewijak  będzie mile widziany, aczkolwiek rodzice poradzą sobie również mając do dyspozycji łóżko.

W restauracji
W większości restauracji, zarówno tych hotelowych, jak i zwykłych, możemy znaleźć krzesełka do karmienia. Okazuje się jednak, że te nie zawsze spełniają oczekiwania rodziców. Warto krytycznym okiem ocenić ich funkcjonalność i możliwość utrzymania higieny. Nikt bowiem nie ma ochoty sadzać swojej pociechy w wyściełanym materiałem foteliku, który nosi ślady użytkowania przez inne dzieci. Lepiej sprawdzą się modele drewniane lub plastikowe, które można regularnie czyścić. Ogólnodostępna toaleta powinna natomiast oferować przewijak. O ile w pokoju rodzic może przewinąć dziecko na łóżku, to będąc poza nim nie ma zbyt wielu alternatyw. Młode mamy z pewnością docenią także ustronne miejsce do karmienia.

Elastyczność
Mile widziane przez rodziców, a także dzieci, są wszelkiego rodzaju kąciki zabaw lub atrakcje na zewnątrz hotelu. Nie wystarczy jednak postawienie plastikowego stolika z plikiem kolorowanek i kredek. Warto spojrzeć na hotel oczami dziecka – co może robić w obcym miejscu należącym do świata dorosłych? Dobrze wyposażona przestrzeń do zabawy rodzicom zapewni bezcenne chwile spokoju, a najmłodszym gościom dobre wspomnienia. W cenie, poza kreatywnością, jest też elastyczność personelu. Powinien być przygotowany na spełnianie nietypowych życzeń – podgrzanie butelki, podwyższenie temperatury w pokoju czy dopasowanie menu do potrzeb małego niejadka. Nie są to bowiem fanaberie, ale podstawowe potrzeby dzieci i rodziców. Warto je uszanować, a goście z pewnością to docenią.

 
Fabryka Materacy JANPOL - Skontaktuj się z nami