PRODUKTY JANPOL PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy


Artykuły

Aranżacja pokoju hotelowego


Choć pierwsze wrażenie powstaje już w momencie, kiedy goście przekroczą próg hotelu, to o ich ostatecznej opinii w dużej mierze decyduje standard pokoi. Stanowią one swoistą wizytówkę obiektu.

Koncepcja wystroju

Jej punktem wyjściowym powinno być określenie, na jakiej grupie docelowej koncentruje się dany obiekt. Hotel biznesowy będzie różnił się od hotelu rodzinnego, podobnie jak hotel nastawiony na starszych turystów z zagranicy od hotelu przeznaczonego dla osób młodych. Przekłada się to m.in. na rodzaj wyposażenia i styl aranżacji. Klient biznesowy będzie oczekiwał komfortowych warunków do odpoczynku po ciężkim dniu pracy, ale również udogodnień takich jak bogaty wybór kanałów telewizyjnych czy szybki, bezprzewodowy Internet. Rodzinie z dziećmi będzie zależało na kameralnej atmosferze, przytulnym i wygodnym wyposażeniu. W cenie będzie także możliwość zorganizowania dostawek.
 
Zgodnie ze standardem

Choć wyobraźnia projektantów nie zna granic, to skutecznie dbają o nie przepisy kategoryzacyjne. Można je znaleźć w załączniku do rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 r. Warunki wyszczególniają nie tylko to, jakie meble powinny znaleźć się w pokoju hotelowym, ale także nakazują, aby stanowiły one jeden komplet. Gwarantuje to estetyczną spójność, ale także skutecznie podcina skrzydła niektórym projektantom, zwłaszcza jeśli preferują eklektyzm we wnętrzach.  Przepisy określają także minimalne wymiary łóżek (90x200 cm dla pojedynczych, 140x200 cm dla podwójnych), co jest istotną informacją, ale nie wyczerpuje tego szerokiego jak rzeka tematu.

Punkt centralny

Łóżko stanowi najważniejszy element hotelowego pokoju i to nie tylko ze względu na ilość miejsca, jaką zajmuje, ale raczej na funkcję, którą spełnia. Od jakości materaca zależy, czy nasi gości będą wyspani, a od tego czy będą wyspani w dużym stopniu zależy, jak ocenią pobyt w hotelu. Ta prosta kalkulacja pozwala uzmysłowić sobie, dlaczego na łóżku nie wolno oszczędzać. Fabryka Materacy Janpol oferuje różne rozwiązania do hoteli, w tym łóżka z drewnianą ramą tapicerowaną dopasowaną do wystroju tkaniną, łóżka z dostawkami, a także łóżka kontynentalne, czyli takie, w których łączy się dwa materace – górny i dolny. Każdy z tych modeli jest zaprojektowany w taki sposób, aby bez problemu można było go dostosować do wnętrza.

Jak widać, aranżacja pokoi hotelowych to niełatwe zadanie. Potrzeba dużego wyczucia, aby umiejętnie połączyć kwestie estetyczne z tymi czysto praktycznymi i przy okazji spełnić wszystkie wymogi prawne. Gra jest jednak warta świeczki. W końcu zadowolenie klienta jest najważniejsze!

 
Fabryka Materacy JANPOL - Skontaktuj się z nami