PRODUKTY JANPOL PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy


Artykuły

Animacja czasu wolnego w hotelu

 
Fabryka Materacy JANPOL - Animacja czasu wolnego w hoteluW hotelach, w których dobre samopoczucie gości jest priorytetem, bardzo często proponowane są różnego rodzaju zajęcia dodatkowe. Za organizację czasu wolnego odpowiedzialni są animatorzy. W Polsce ta dziedzina turystyki i hotelarstwa zyskuje na popularności i rozwija się coraz bardziej dynamicznie. 

 
Rodzaje animacji
 
Wyróżnia się kilka typów animatorów, w zależności od zakresu powierzonych im zadań. Animator dziecięcy zajmuje się wyłącznie najmłodszymi. Animator sportowy organizuje zawody i aktywności fizyczne. Show animator przygotowuje wieczorne występy na scenie, a wszechstronny all-round animator pełni wszystkie te role jednocześnie. 

 
Program dnia
 
Program animacyjny może trwać od rana do późnych godzin wieczornych, z przerwami na posiłki. Im bogatsza oferta aktywności, tym większa szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zwykle dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia takie jak aqua aerobic, zumba, gra w siatkówkę i rzutki. Dla dzieci znakomitym pomysłem jest organizacja dni tematycznych. „Dzień w kosmosie” pozwoli najmłodszym poznać nową planetę – hotel, a „dzień piracki” to doskonała okazja do zbudowania statku i znalezienia ukrytego skarbu. Wieczorem animatorzy przygotowują specjalne show. Zazwyczaj ta część programu jest najbardziej wyczekiwana przez gości – uwielbiają oni tańce na scenie, występy karaoke i skecze.

 
Idealny animator 
Fabryka Materacy JANPOL - Animacja czasu wolnego w hotelu

Od animatora czasu wolnego wymaga się przede wszystkim otwartości, komunikatywności i umiejętności pozyskiwania sympatii. Powinna być to osoba kreatywna, pewna siebie, z poczuciem humoru. W tym zawodzie cenna jest umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, których nie brakuje w każdej pracy z ludźmi. 

 
Bilans zysków i strat
 
Zatrudnienie animatorów wiąże się z poniesieniem określonych kosztów. Wzorem zagranicznych kurortów można dodatkowo zaoferować bezpłatne noclegi i wyżywienie, co z pewnością  wpłynie na lepsze postrzeganie hotelu jako miejsca pracy. 
Dla właściciela obiektu kluczowe jest pytanie o korzyści. Z pewnością dobra grupa animacyjna jest sposobem na to, aby uzyskać przewagę nad konkurencją. Podczas różnego rodzaju aktywności goście integrują się ze sobą i po prostu dobrze się bawią, co pozytywnie wpływa na ich samopoczucie. Zadowolony klient chętnie zarekomenduje hotel znajomym i podzieli się pozytywną opinią w Internecie. Dostępność animacji dla dzieci sprawia, że miejsce staje się atrakcyjne dla rodziców. Mogą oni spokojnie odpocząć, podczas gdy ich pociecha bawi się w mini clubie. Z doświadczeń animatorów wynika, że odpowiednie pokierowanie ich pracą daje wymierne efekty w zakresie ograniczania kosztów lub powiększania przychodów hotelu. Jeśli goście wykupili opcję „all inclusive”, a animator prowadzi zajęcia z dala od obiektu, spada konsumpcja darmowych napojów i drinków.
 
Animacja czasu wolnego to branża, która ma w sobie duży potencjał. Pora wykorzystać go w pełni również w hotelach w Polsce.
 
 
Fabryka Materacy JANPOL - Skontaktuj się z nami