PRODUKTY JANPOL PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy


Artykuły

Higiena w pokoju hotelowym

Fabryka Materacy JANPOL - Higiena w pokoju hotelowym
Czystość i porządek w pokoju to podstawowe wymagania gościa hotelowego. Zaspokojenie tych oczekiwań wydaje się czymś oczywistym, jednak bywają miejsca, gdzie dbałość o tę sferę pozostawia wiele do życzenia. 
 
Źródła nieprawidłowości
 
Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy można wymienić nadmierne oszczędzanie na środkach do sprzątania, niedostateczną wiedzę i umiejętności personelu oraz brak kontroli efektów i jakości pracy. Zdarza się, że problem tkwi w zbyt małej ilości czasu na obsługę jednego pomieszczenia  - w pośpiechu trudno zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły. Niezbędne jest opracowanie standardów i skuteczne egzekwowanie ich realizacji. Warto sprawdzić, jak goście oceniają obiekt pod kątem starań o higienę. Szczera opinia wyrażona w ankiecie pomoże zidentyfikować popełniane błędy i poprawić niedociągnięcia.

 
Skutki zaniedbań
 
Wyniki eksperymentu amerykańskich naukowców obnażyły prawdę o tym, co kryje się w pokojach hotelowych. Największym siedliskiem zarazków okazał się telewizyjny pilot i włącznik lampki nocnej, co jednoznacznie wskazuje, że podczas sprzątania zabrakło dokładności. Bakterie, wirusy i grzyby mogą być przyczyną poważnych chorób objawiających się między innymi biegunką, bólem brzucha, nudnościami i wymiotami. W trosce o zdrowie gości warto uświadomić sobie, że wizualna ocena stanu czystości nie zawsze odzwierciedla stan rzeczywisty. Wiele zagrożeń jest niewidocznych na pierwszy rzut oka.

 
Bez skazy
 
Filozofią wielu hoteli jest, aby goście czuli się w danym miejscu tak swobodnie jak w domu. Warto rozważyć wyposażenie pomieszczeń w elementy, które pomogą zminimalizować ryzyko strat.
 
Fabryka Materacy JANPOL - Nakładka moltonowa

Nakładka moltonowa
zabezpiecza górę materaca przed zabrudzeniem i zalaniem. Jest wodoodporna, a równocześnie umożliwia wymianę powietrza. Można ją prać w temperaturze do 95°C.


Fabryka Materacy JANPOL - Materace posłaniowe

Materac posłaniowy
również zabezpiecza materac podstawowy przed zniszczeniem i zabrudzeniem, a dodatkowo poprawia komfort snu. W zależności od preferencji, można wybrać różne opcje wkładu: lateks, piankę termoelastyczną lub piankę poliuretanową.Obecnie ludzie stają się coraz bardziej świadomi zagrożeń wynikających z niedostatecznej higieny. Warto dopełnić wszelkich starań, aby nie narazić gości na niebezpieczeństwo i zapewnić im wypoczynek w estetycznie urządzonym wnętrzu.
 
 
Fabryka Materacy JANPOL - Skontaktuj się z nami